فضای ابری چيست؟

 

فضای ذخیره سازی ابری یا cloud data storage استعاره ای است از در دسترس بودن اطلاعات در همه جا؛ یعنی به جای ذخیره اطلاعات تنها بر روی دستگاه خودمان آنها را روی سروری در اینترنت نگهداری می کنید. نمونه کوچک و ساده آن را خیلی از ما تجربه کرده ایم؛ این که به خاطر گم نکردن یا حذف نشدن فایلی آن را به ایمیل خودمان می فرستیم که در جایی به جز لپ تاپ و گوشی هم ذخیره شده باشد.
فضای ابری در واقع انجام همین کار به شکل پیشرفته تری است. با این امکان دیگر مهم نیست که شما کجای دنیا هستید و از چه کامپیوتر، سيستم عامل یا موبایلی استفاده می کنید. تنها ابزار مورد نیاز شما برای دسترسی به اطلاعات ذخیره شده در فضای ابری،اینترنت با پهنای باند مناسب است. بعد از وصل شدن به اینترنت و به محض وارد شدن به حساب کاربری تان در فضای ابری همه فایل ها در دسترس خواهند بود.

سرویس ابری، فضای ابری، هاست ابری، سرور ابری

تمام فیلمها، عکسها و فایلها همیشه

و هرکجا با شما خواهند بود!

ذخيره همه نوع فايل

شما می‌توانید عکس‌ها، فيلمها، فايلهای متنی، نقشه ها، طراحی‌ها، طرح‌ها، موارد ضبط شده، ویدیوها و همه چیز را در سرويس ابری آتنا هاست برای خود ذخيره نماييد.

امنيت بالا

دسترسی به تمام فايلها، با امنيت بالايي کنترل شده و تنها با مجوز شما فايلها و پوشه ها در دسترس خواهند بود. امنيت بخش مهمی در سرويس ابری آتنا هاست برای مشترکان ميباشد.

به اشتراک گذاری

هر فايل يا پوشه ای را ميتوانيد با افراد مورد نظر خود به اشتراک بگذاريد و سطح دسترسی افراد را تعيين نماييد. در هر زمان، شما ميتوانيد سطح اشتراک افراد را تغيير دهيد

دسترسی از همه دستگاه ها

با استفاده از سرويسهای ابری آتنا هاست، فايل های شما از دستگاه های دارای سيستم عامل Android, IOS, Windows, MAC قابل دسترسی خواهند بود